PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637247}

Avengers: Czas Ultrona

Avengers: Age of Ultron
7,2 208 107
ocen
7,2 10 1 208107
6,1 34
oceny krytyków
Avengers: Czas Ultrona
powrót do forum filmu Avengers: Czas Ultrona

Tuż po seansie

ocenił(a) film na 7

Pierwsze co czułem po filmie to mały niedosyt, spodziewałem się czegoś lepszego, nie towarzyszyło mi te uczucie co po pierwszej części. Nie twierdze, że była lepsza od tej ale wtedy dostaliśmy nowy powiew a tu można powiedzieć,że dostaliśmy odgrzany kotlet(ale schabowy) co aż tak nie boli. Jedną z wad filmu są strasznie proste i głupie dialogi, naciągane sceny jak romansik dorosłych, którzy w tej sferze poruszają się jak niedorozwoje. Jeżeli oczekujecie wielkiego rozmachu jak to możecie się zawieść dla mnie film nie był przepełniony efektami i fajerwerkami oraz zdumiewającymi ujęciami zabrakło jak dla mnie epickości takiej jak np. zod vs supek (można się przyczepić też do tego,żesiła Ultrona praktycznie nie została pokazana niestety za długo nie pobawił sie z naszymi Avengersami). Sumując jest to po prostu prosty film bez przekazu no chyba jeżeli ktoś szuka to znajdzie go między starkiem ,ultronem i kapitanem. jest to dobra rozrywka dla młodych i troszkę starszych lecz nie dla takich, którzy szukają jakiegoś przekazu i ciekawych dialogów. Teraz odniosę sie do sceny po napisach MOŻLIWY SPOILER !!!! ----------> mam taką teorię, że thanos zrobił już niezła rozróbę w Asgardzie bo jak dobrzę pamietam to tam była ta rękawica, a ot tak po prostu by go tam nie wpuścili no chyba, że to loki t zrobił ze strachu przed zemstą. Ragnarok w tytule może brzmić dlatego, że podczas pobytu thora na ziemi Thanos doprowadził prawie do upadku asgardu, a może ma dopiero doprowadzi sie pożyje się zobaczy?

ocenił(a) film na 9
IronMike95

http://naekranie.pl/aktualnosci/rekawica-nieskonczonosci-z-avengers-infinity-war -kevin-feige-zdradza-intrygujaca-informacje

ocenił(a) film na 5
IronMike95

Skoro tak słabo, to czemu aż 8?
Na "The Avengers" bawiłam się przednio, więc spodziewałam się, że na "Age of Ultron" będzie dokładnie to samo. I dostałam po głowie. Już nie pamiętam kiedy ostatni raz tyle razy wzdychałam z rozczarowania w kinie:
- Brak związku przyczynowo-skutkowego między scenami. Miałam wrażenie, jakby scenarzysta połowę historii opowiedział sobie w głowie i uznał, że widownia sama sobie dopowie resztę. Nie wiem co sobie miałam dopowiadać. Nic mi się nie kleiło. W dodatku choć film wyglądał na pocięty, to czuło się, ze jest o jakieś 30 minut za długi.
- Gdzie się podziała osobowość Steva Rogersa? Mogliby go zastąpić mopem i byłoby to samo. Z wielowymiarowej, świetnej postaci z CA:WS zmienił się w kogoś, kto tylko ładnie wygląda i nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Zmarnowana szansa, mam nadzieję, że Evans chociaż dostał dużą gażę na pocieszenie.
- One-linery. To było tak cholernie męczące! Nie było żadnych dialogów, tylko te przerzucanie się żarcikami. Ludzie tak nie rozmawiają!
- pomijając już nawet to, że komiksowe bliźniaki były dziećmi cyganki i żyda, a tutaj same dobrowolnie zgłaszają się do quasi-nazistowskiej organizacji jako obiekty eksperymentów (!), to po prostu zupełnie mi oni nie pasowali. Nie czułam między nimi żadnej więzi, ot dwójka ludzi którzy jakoś tam sie znają. Może to nie wina scenariusza, a samych aktorów, bo ta para występowała już razem w najnowszej Godzilli i chemii było między nimi zero. Motywy Pietro i Wandy były nijakie (bomba starka więc zabijmy wszystkich Avengers?), ich charakteryzacja płaska i nudna. No i te komiczne akcenty! Każda próba dramatyzmu została zabita przez śmieszność, z jaką się wypowiadali.
- Natasha i Banner. WTF? Ja rozumiem, że minęło już niby trochę czasu, nasi Avengersi się już dobrze znają, ale ten romans był jak królik z kapelusza. Aktorzy sami wydawali się zaskoczeni i zniesmaczeni tym co muszą grać. Banner jak Banner, ale Black Widow została sportretowana jak zupełnie inna osoba. Tak jakby Natasha w każdym filmie dostawała nową osobowość. W porównaniu do skomplikowanej, ciekawej kobiert z CA:Winter Soldier dostaliśmy jakąś rozmemłaną, strachliwą kobietkę. Gdzie ta babka, która mówiła, że miłość jest dla dzieci, która nigdy nie odkrywała wszystkich swoich kart? Teraz nagle chce rzucić wszystko i uciec z 'ukochanym' w stronę zachodzącego słońca??? I jeszcze ta gadka o byciu potworem? Panie Whedon, wstydź się pan, tak zepsuć postać!
- Hawkeye - ta nijaka idylla na farmie powinna mi się podobać, a tymczasem byłam znudzona i wściekła, że uciekli się do tak słabego rozwinięcia postaci.
- Ultron. Ja wiem, że go wszyscy kochają, ale mi się chyba udzielił tzw. efekt uncanny valley i na każdą jego sarkastyczną wypowiedź reagowałam dreszczem. Tak jego ludzkość, żarciki i naturalność mnie przerażała bardziej niż zniszczenie które wokół siebie siał.
Poprzednie filmy świetnie oddawały osobowości bohaterów, ich motywy i relacje ze sobą. Tu mieliśmy teatr kukiełkowy pod tytułem "Trza zarobić trochę piniędzy, co się będziemy starać, i tak przyjdą do kina".
Co to Thanosa, to ja już się zupełnie zgubiłam. Ja rozumiem, ze robią powolutkie wprowadzenie do końca serii, ale pokazywanie go na 10 sekund po każdym filmie jest bezsensowne.

Kate_V

Idealnie wypisałaś wszystko co mnie denerwowało w tym filmie.
a ten Ultron ruszający wargami... po co mu to? przecież jest robotem

ocenił(a) film na 9
Hetta

Zbyt ludzko się zachowywał. Nie czytałem komiksów, ale widać w nim było drugiego Stark'a z nutką innej osobowości. Najlepszy Ultron był na samiutkim początku w Stark Tower. Później - słabo...

ocenił(a) film na 9
Hetta

Miał być bardziej ludzki przez to

użytkownik usunięty
Kate_V

Black widow w komiksie też romansuje więc co mówisz jak by z królika, wyczuwam brak znajomości komiksów i bohaterów a romansu nie widać wcale

wiesz że Avengers znają się wcześniej a nie od Avengers? Nawet w pierwszej części Phil Coulson mówi do Natashy "Starka biorę na siebie, ty bierz dużego" nadal twierdzisz że znają się trochę czasu?

ocenił(a) film na 5

Według MCU Romanoff i Banner spotykają się po raz pierwszy gdy ona go werbuje, bo ja wiem czy to aż tyle czasu? Z resztą dla mnie to oni mogliby się znać i dwa dni, byleby to jakoś wyglądało, jakaś chemia była. A tak, po prostu ten wątek romansowy był poprowadzony tak niezręcznie i na siłę, jakby Whedon zakręcił kołem i "No dobra, na kogo wypadnie, do tego Black Widow będzie robiła maślane oczka". A poza tym, jeśli już się tak upierasz na podążanie za komiksami, to powiem, że spodziewałam się wątku romansowego z nią w następnym filmie, z postacią bardziej do niej przystającą, o bardziej, hmmm, rosyjskiej przeszłości...

użytkownik usunięty
Kate_V

W civil war będzie romansować z zimowym żołnierzem

ocenił(a) film na 5

No przecie o tym mówię, z grzeczności nie chciałam spojlerować ludziom, którzy o tym nie wiedzą i przypadkiem się zaplączą do tego wątku.

ocenił(a) film na 7

Ale Black Widow w komiksach romansuje z każdym, tylko nie z Hulkiem. Filmowy wątek miłosny mnie zażenował, szczególnie dyskusja dotycząca bycia potworem.
Natasha w Zimowym Żołnierzu była genialna, jej czysto przyjacielskie relacje z Kapitanem były oddane świetnie - pokazywały, że główna postać kobieca w filmie wcale nie musi się wdawać w żaden romans (chociaż, rzeczywiście, w komiksach BW wdawała się w romanse często).
A tutaj - mimo że robiła też inne rzeczy - najbardziej zapadła mi w pamięć, jako ta "uciekająca przed/z Bruce'em"

użytkownik usunięty
Intea

Zgodzę się że w Zimowym Żołnierzu wypadła lepiej

ocenił(a) film na 7

Wiele rzeczy w Zimowym Żołnierzu wypadło lepiej - od psychiki postaci po choreografię walk :)
Może dlatego jestem tak rozgoryczona A2, bo poszłam na maraton do Multikina i oglądając ten film byłam świeżo po KA2, który był świetny.

użytkownik usunięty
Intea

A czemu nie oceniłaś zimowego żołnierza według mnie tez Kapitan Ameryka zimowy żołnierz to najlepszy film marvela

ocenił(a) film na 7

Najpierw czytałam komiks i mi się spodobał, a film był, moim zdaniem, jeszcze lepszy.
Na ocenianie filmów muszę mieć odpowiedni humor ;)

ocenił(a) film na 5
Intea

Związek Carnej Wdowy z Bannerem/Hulkiem jest bardzo korzystny dla Avengers/Shield, gdyż umożliwa wykorzystywanie Hulka. Czarna Wdowa jest super szpiegiem i chcę wierzyć, że związek z Bannerem to po prostu jedno z zadań wykonywanych dla Shield (aczkolwiek wiem, że tak nie jest).

ocenił(a) film na 7
Twoflower

Aj... ale trzeba sobie tłumaczyć ten film, aby nie być wściekłym na scenarzystów ;)

ocenił(a) film na 6
Kate_V

zgadzam się, film nie powala na łopatki, za dużo za prostych rozwiązań. Potencjał bliźniaków zmarnowany. Chociaż z Pietro mogli się postarać skoro go uśmiercili, a tu nic.
Sam Ultron? powinien być przerażający, wyszedł... dziwny.
Mimo świetnych efektów i scen walki niestety spory niedosyt po wyjściu z sali kinowej.

ocenił(a) film na 3
Kate_V

Ja zacząłem przysypiać po godzinie filmu. Trudno się to ogląda.
Kiedyś uważałem "Zimowego Żołnierza" za słaby film, ale przy "Czasie Ultrona" zyskał w mych oczach. Tam przynajmniej była jakaś fabuła, ciekawy spisek, przyjemne postacie. "Avengersi 2" nic z tego nie mają, jedynie POTOP efektów specjalnych przysłaniający wszystko inne. Od eksplozji do kraksy, poprzez jakąś demolkę, a na końcu kolejny wybuch. Nie ma się nad czym rozwodzić choćby człowiek się silił. Humoru za grosz, dialogi drętwe.... a śmierć pobocznego bohatera nie poruszyłaby nawet przewrażliwioną dziewczynką lat 5.

Film z pewnością zarobi, ale ja mam jedynie poczucie zmarnowanego na tą bzdurę czasu. Marvel już nawet na "letnie hity" się nie próbuje silić bo lud i tak przyjdzie i dolary zostawi.

użytkownik usunięty
Martin von Carstein

Dlaczego mówisz "lud i tak przyjdzie i zostawi dolary" hmm a może weź sobie pod uwagę że na takie filmy, chodzą też fani marvela, ludzie którzy się wychowali czytając komiksy i oglądając bajki...

ocenił(a) film na 3

Którzy są wszakże częścią tego ludu (nie jest to charakteru pejoratywnego).

użytkownik usunięty
Martin von Carstein

ahhhh jak wy po prostu nie możecie znieść że ten film ma dużo fanów, i jest popularny ...

ocenił(a) film na 6
Kate_V

Niesamowicie dobrze to wypunktowałaś.

ocenił(a) film na 9
IronMike95

Dlatego tak się czułeś bo to już nie jest tak świeże jak jedynka

ocenił(a) film na 3
IronMike95

Wiadomo, że od po pierwszym Ironmanie te filmy robione są dla dzieci.

użytkownik usunięty
ciosina

Sądząc po tym jak oceniasz filmy to w sam raz dla ciebie...

ocenił(a) film na 3

Serio? np Tylko Bóg wybacza oceniony przeze mnie wysoko jest w/g ciebie dla dzieci? Tyś chyba mądry inaczej.

użytkownik usunięty
ciosina

bardziej razi ta ocena Iniemamocni....

ocenił(a) film na 3

czemu razi? najlepsza animacja jaka powstała i tyle.

użytkownik usunięty
ciosina

"najlepsza animacja" padłem

ocenił(a) film na 3

padnij, powstań. Nic więcej nie mogę ci poradzić.

użytkownik usunięty
ciosina

no trudno :P ale w sumie wiedziałem że nic nie poradzisz, bo z argumentami u ciebie ciężko ciągle mówisz że to Power rangers no cóż jak nie czytałeś komiksu to widać nie zauważysz swojej napisanej bzdury...

ocenił(a) film na 3

a co mogę poradzić na banalne dwuwyrazowe komentarze...
Widzę, że twój banalny wpis miał być w zamierzeniu końcowym to wracając do Iniemamocnych w któych tematem również są superbohaterowie to z całą powagą stwierdzam, że rozwiązania, fabuła jak i sami bohaterowi są bardziej złożeni i lepiej się ich ogląda niż totalnie płaskich i sztucznych z Avengers.

użytkownik usunięty
ciosina

nie trolluj już bo nie robisz na mnie wrażenia...

ocenił(a) film na 3

Marny prowokator z ciebie, gdybyś chociaż odpowiedział na jakikolwiek argument z mojej strony. Jesteś zaślepiony to sobie bądź i nie mawiaj na siłę komuś swoich poglądów. Wyraziłem swoje zdanie, ty coś tam pogulgotałeś do mnie i teraz mnie oczerniasz. Żałosne.

ocenił(a) film na 4
ciosina

Ten film nie ma mieć przekazu. Jest z komiksu i ma być akcja dlatego idę dzisiaj do kina

ocenił(a) film na 3
bigdady33

Nie oczekiwałem żadnego przekazu. Nigdzie o tym nie pisałem. Filmy Marvela oceniam różnie ale przeważnie pozytywnie z tym wyjątkiem, który mnie totalnie rozczarował.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones