PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568905}

Chciwość

Margin Call
6,8 45 345
ocen
6,8 10 1 45345
6,6 14
ocen krytyków
Chciwość
powrót do forum filmu Chciwość

Widzę tutaj sporo negatywnych komentarzy i mam wrażenie, że niektórzy oceniając ten film zwracają jedynie uwagę na tematykę, a pomijają już dialogi czy same kreacje aktorskie. Rozumiem, że nie każdego interesuje tematyka finansów, jednak idąc tym torem ja powinnam oceniać na 1 wszystkie komedie romantyczne, bo nie przepadam za takim gatunkiem. Jednak staram się przy takich filmach zwracać uwagę również na pozostałe detale i polecam to robić wszystkim "oceniającym książkę po okładce".

Mi się ten film bardzo podobał, zdaję sobie sprawę z tego, że nie znajdziemy w nim niczego odkrywczego, ale sposób w jaki historia została przedstawiona moim zdaniem jest na plus. Dobre dialogi, świetnie dobrani aktorzy i odpowiednia muzyka.

Podobał mi się też sposób przedstawienia hierarchii w tej firmie i tu mam pytanie czy ktoś może wie jaką funkcję sprawował tam Cohen? Czy była to posada "na równi" z Sarą Robertson?

martins_92

był szefem całej firmy-prezesem, podlegał tylko właścicielowi, ewentualnie był członkiem rady nadzorczej, czyli na równi z tym prawnikiem i Demi ;)

ocenił(a) film na 6
brylant_84

Rady nadzorczej? Wątpię żeby to była rada nadzorcza. Rada nadzorcza nie kieruje działalnością spółki, a sprawuje bieżącą kontrolę. Model amerykański z tego co wiem w tym zakresie nie jest jakiś odległy od polskiego KSH, a więc gdyby to była rada nadzorcza to zajmowaliby się oceną pracy zarządu i ewentualnymi zwolnieniami właśnie w tym organie, a nie kwestiami działalności podstawowej i zwolnieniami "zwykłych" pracowników. Wedle mojej koncepcji mieliśmy do czynienia z zarządem tego podmiotu, a Cohen był jego członkiem, a więc odpowiadał przed radą nadzorczą (kontrola bieżąca), a w zakresie "rozliczenia" rocznego, tj. absolutorium bezpośrednio przed właścicielem, np. akcjonariatem. Dla przeciętnego człowieka nie jest to jasne o tyle, że zarząd ma dwie funkcje jako organ - reprezentuje podmiot i prowadzi jego sprawy, ale obok tego pojawiają się wewnętrzne funkcje poszczególnych członków zarządu, które wynikają z wewnętrznej struktury podmiotu. Zarząd może składać się z ludzi, którzy pełnią przeróżne funkcje wewnętrzne, np. głównego księgowego, dyrektora ds. ryzyka etc. i niewykluczone, że obok zasiadania w zarządzie jeden członek wewnętrznie jest podległy drugiemu. John to CEO i dlatego wezwali go dopiero na koniec i prawdopodobnie także jeden z akcjonariuszy danego podmiotu skoro wspomniano, że do momentu przedmiotowej afery był miliarderem, SAM to CSO, a Cohen to jakiś dyrektor mający większą władzę niż CSO, a może nim być CFO i stąd jego "siła" w zarządzie. Z kolei Eric był prawdopodobnie najwyższym stopniem managera (manager senior lub coś w tym stylu).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones