PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568905}

Chciwość

Margin Call
6,8 45 345
ocen
6,8 10 1 45345
6,6 14
ocen krytyków
Chciwość
powrót do forum filmu Chciwość

Może się podobać lub nie, ale ocena 6,8 dla tak sprawnie zrealizowanego filmu to przesada... Nie wszyscy lubia filmy przy których trzeba myslec, ale ten film to moim zdaniem minimum (!) 7,5. Niestety to samo dzieje się na IMDB. Tak samo srednie ocen takich hitow jak Matrix czy Ojciec Chrzestny leca na leb na szyje.

ocenił(a) film na 8
Dynekk

Doskonale wiesz dlaczego tak jest:)

ocenił(a) film na 8
Qjaf

dlaczego nie wiem, ale moglbym wymienić wiele prawdopodobnych powodow :P

ocenił(a) film na 9
Qjaf

Dlaczego tak jest?

ocenił(a) film na 9
Dynekk

Nooo właśnie! Jak zobaczyłam średnią ocen 6,8, przecierałam oczy ze zdumienia:O Myślałam, że mi wzrok wysiadł, ale jednak nie:/ Toż ,,Margin Call" to jeden z najlepszych i najbardziej udanych filmów jakie zdarzyło mi się obejrzeć. Niesamowite napięcie, charakterystyczne dla dobrym thrillerów, zbudowane jest w tym filmie w oparciu o rewelacyjne dialogi i mistrzowską grę aktorską, toż to majstersztyk! No jak można tego nie docenić?!! JAK?! Pytam się :]

unfriendly

Wiele osób widzi teorie ekonomiczne z klapkami na oczach jak Balcerowicz czy Rostowski, ale by dojść w niej do mistrzostwa trzeba przekraczać horyzonty i myśleć a ten film skłania do myślenia. Czemu np. Buffett uważał że nigdy nie zainwestuje w cds-y bo nie inwestuje w coś czego nie rozumie? Ja np. uważałem że konflikty prowadzą do rozwoju dopóki nie poczytałem o tej teorii - http://pl.wikipedia.org/wiki/Metafora_zbitej_szyby

ocenił(a) film na 8
borsuk96

Z Balcerowiczem to doejbałeś. A z oceny beka, ludzie to głupi jednak są.

mtybursky

Ja gdy wchodziła transformacja miałem 6-7 lat i jedynie z neta mogę przeczytać o co tam chodziło. Generalnie to były reformy Sorosa a Balcerowicz był był tylko pionkiem. Inna sprawa - jakie mieliśmy możliwości manewru. Co do Rostowskiego to http://www.wykop.pl/link/1454067/krzywa-laffera-a-krzywa-rostowskiego/ i jego 7 praw z nonsensopedii:
Obywatel żyje po to, aby płacić podatki.
Prawo nie działa wstecz - z wyjątkiem prawa podatkowego.
Prawo podatkowe to zbiór pomyłek.
Państwo najlepiej wie, na co wydać pieniądze obywatela.
Stawki podatkowe powinny być mniejsze, ale muszą być większe.
Kto korzysta z dobrodziejstw ustawy podatkowej - grzeszy (nie dotyczy Urzędu Skarbowego i pracowników Ministerstwa Finansów).
W roku 2014 znieść całkowicie podatek dochodowy, wprowadzając w to miejsce VAT w wysokości 200 procent.

ocenił(a) film na 8
borsuk96

Wiele można powiedzieć, ale nie to, że Balcerowicz ma/miał klapki na oczach. Jego reformy to akurat modelowy przykład DOBREJ transformacji gospodarczej i gdyby równie dobrze jak transformacja czysto gospodarcza, była przeprowadzona transformacja ustrojowo-polityczna, to żyli byśmy dzisiaj w zupełnie innym kraju. Jeśli można mu coś zarzucić, to i tak będzie to wynikało tylko i wyłącznie z charakteru transformacji gospodarczej jako wydarzenia niespotykanego do tamtej pory, na taką skalę w całej historii gospodarczej świata, a nie z dogmatyzmu, czy działań o charakterze politycznym. Z racji mojej pracy dyplomowej naczytałem się na ten temat naprawdę sporo i wiem, że problemem transformacji gospodarczej byli politycy i społeczeństwo, a program radykalnej reformy Balcerowicza jest modelowym przykładem dobrze prowadzonych reform, stawiany za wzór i wykorzystywany w innych krajach. Z tymi teoriami o reformach Sorosa to polecam pozostać na stronkach dla prawicowych popeirdoleńców, którzy we wszystkim widzą antypolonizm, albo poczytać trochę książek, poważnie traktujących temat, których tytułami służę. Co do Rostowskiego, to oczywiście zgoda, że jest skończonym kretynem i każdy, kto ma minimalne pojęcie o funkcjonowaniu gospodarki to przyzna, ale opieranie się na krzywej laffera w tym przypadku i takie upraszczanie, to taka sama beka jak reformy Rostowskiego, no ale wiadomo, wykop.pl - siedlisko speców od ekonomii, spod szyldu Korwina :D

mtybursky

poczytać trochę książek, poważnie traktujących temat, których tytułami służę - mógłbyś podać te pozycje :-) ?

ocenił(a) film na 8
borsuk96

A. Åslund - Jak budowano kapitalizm
M. Bałtowski M., Miszewski M.- Transformacja gospodarcza w Polsce,
Baszyński A., Piątek D., Szarzec K, Stabilizacja makroekonomiczna w Polsce w latach 1990-2006, to jest rozdział z W. Przybylska-Kapuścińska, J. Szambelańczyk - Gospodarka i finanse,
P. Bożyk - 24 Kraje Europy Środkowej i Wschodniej : transformacja
J. Czekaj J.Hausner S. Miklaszewski - Mechanizm integracji a mechanizm transformacji systemowej
M. Dąbrowski - Different strategies of transition to a market economy : how do they work in practice?
E. Okoń-Horodyńska - Transformacja systemowa w gospodarkach postsocjalistycznych,
G. Kołodko - Ekonomia i polityka transformacji
G. Kołodko - Kwadratura pięciokąta, od załamania gospodarczego do trwałego wzrostu,
J. Kornai - Droga do wolnej gospodarki
W. Jarmołowicz, J. Orczyk - Od i do gospodarki rynkowej,
P. Murrell - What is shock therapy? What did it do in Poland and Russia?,
W. Jakóbik - Transformacja Gospodarcza Spojrzenie Retrospektywne,
M. Nasiłowski - Ekonomia w procesie przekształceń systemowych
M. Nasiłowski - Transformacja systemowa w Polsce
D. Piątek, Wzrost gospodarczy w okresie transformacji, rozdział z W. Kwiatkowska, E. Kwiatkowski - Wzrost gospodarczy i polityka makroekonomiczna,
W. Wilczyński - Ekonomia i polityka gospodarcza okresu transformacji
+ dwie książki Balcerowicza, w których świetnie opisuje swoje działania, ich podstawy i okoliczności:
L. Balcerowicz - Socjalizm, Kapitalizm, Transformacja,
L. Balcerowicz L - Państwo w przebudowie,
+ raporty OECD i EBRD

mtybursky

Coś z tych pozycji postaram się znaleźć. P.S.kupuję sobie Forbesa co miesiąc a tam ciekawa wzmianka o firmie skupującej dług szpitali z marżą 64% . Osobiście uważam że wolny rynek musi mieć pewne ograniczenia w określonych branżach np. leczeniu . Wkurza mnie np. Unia ze swoimi limitami klimatycznymi i kwotami mlecznymi.

ocenił(a) film na 5
Dynekk

Uwaga spoiler .
Film przedstawia sytuację tuż przed pęknięciem banki spekulacyjnej rynku kredytów subprime.
Owa firma specjalizowała się w strukturyzacji tych kredytów na papiery wartościowe, a później na ich sprzedaży.
Gdy się dowiedzieli że papiery wartościowe oparte na kredytach subprime są bez pokrycie, postanowili je sprzedać
aby jak najmniej stracić gdy bańka spekulacyjna pęknie.Sprzedawali wiedząc, że osoby które zainwestują w te papiery własne pieniądze
stracą je, gdyż papiery te były bez pokrycia. Stąd tytuł ,,Chciwość".

ocenił(a) film na 9
Piotr7123

When the margin posted in the margin account is below the minimum margin requirement, the broker or exchange issues a margin call. The investors now either have to increase the margin that they have deposited or close out their position. They can do this by selling the securities, options or futures if they are long and by buying them back if they are short. But if they do none of these, then the broker can sell their securities to meet the margin call. If a margin call occurs unexpectedly, it can cause a domino effect of selling which will lead to other margin calls and so forth, effectively crashing an asset class or group of asset classes.

This situation most frequently happens as a result of an adverse change in the market value of the leveraged asset or contract. It could also happen when the margin requirement is raised, either due to increased volatility or due to legislation. In extreme cases, certain securities may cease to qualify for margin trading; in such a case, the brokerage will require the trader to either fully fund their position, or to liquidate it.[3]

użytkownik usunięty
fabio

fajnie i modnie.. ale milej, gdy po polsku, nawet jeśli to cytat..
pozdrawiam

ocenił(a) film na 9

Nie milej tylko łatwiej a polskiego hasła w wiki nie ma i nie będzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones