PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=254275}

Ksiądz

Priest
5,9 68 578
ocen
5,9 10 1 68578
4,6 5
ocen krytyków
Ksiądz
powrót do forum filmu Ksiądz

Każdy kto lubi klimat diesel punkowy, apokaliptyczny i nie przejmuje się poruszaniem tematyki
religijnej w filmach Sci-Fi czy Horror będzie po filmie usatysfakcjonowany.
Wampiry zostały przedstawione inaczej niż dotychczas nam znane - jako typowe nocne,
zdeformowane kreatury. Jeśli jednak przeczytać co nieco o słowiańskich wierzeniach i demonach to
bardziej przypominają strzygi niż wampiry. Napewno daleko im do obrazu eleganckich, niczym nie
różniącymi się od ludzi krwiopijców. Do ich pokonania na pewno nie używa się wody święconej,
krzyży i czosnku ;). Fabuła jak każdy inny amerykański twór pozostawia wiele do życzenia ale
nadrabia fajnym klimatem. Bogobojność przeniosła się tu do metropolii a w małych miasteczkach
specjalnie się nią nie przejmują. Światem rządzi kościół i każde sprzeciwienie się się kościołowi to
sprzeciwienie się bogu dlatego główny bohater ma dylemat moralny, jednak szybko sobie z nim radzi
;). Efekty specjalne nie rażą po oczach, jest nawet nieźle (z reguły odstraszają mnie filmy
naszpikowane efektami i w ogóle nie przepadam za nimi ale tu są w porządku). Gorąco polecam
fanom gatunku :)

ocenił(a) film na 7
agrafcyk

Zgadzam się. Film jest przyzwoity i w końcu można zobaczyć inne wampiry, które są chyba bardziej prawdziwe niż w innych serialach czy filmach :)

ocenił(a) film na 6
agrafcyk

Jak dla mnie film był bardzo ciekawą wycieczką do pustego, wyludnionego świata po katastrofie. Ma kilka zalet i nie brakuje mi oryginalności w bardzo, wydawałoby się, zużytym gatunku wampiriady.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones