PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766285}
7,2 15 892
oceny
7,2 10 1 15892
7,0 3
oceny krytyków
Designated Survivor
powrót do forum serialu Designated Survivor

Pierwszy odcinek i zawiązanie fabuły ciekawe, ale potem niestety wchodzimy na stare telewizyjne tory i robi się banał, brakuje pazura, pogłębienia psychologicznego postaci, rysu politycznego, a mamy bajkę o dobrym liberale, który stara się uchronić amerykańskie, czy raczej liberalne wartości w trudnej sytuacji plus kino familijne z rodziną w tle. Projekt jest do bólu telewizyjny, politycznie poprawny, brakuje tu jaj, krwi, pazura politycznej satyry, wszystkiego tego co sprawiałoby, że mielibyśmy do czynienia z czymś więcej, niż kolejny serial political fiction, ale twórcy jakby z góry skroili go pod przeciętnego widza w USA.

ocenił(a) serial na 8
hagen_filmweb

Znasz pojęcie "polityczna poprawność"? Bo jak 90% Polaków - chyba nie. Sprawdź w słowniku, przestaniesz pisać bzdury. Główny bohater to polityk niezależny, a nie liberał, ale to jak w tym dowcipie "co mi pan świństwa pokazuje". Serial nie jest wybitny, ale jest dobry i wciąga. Niezależnego, dobrego kina, szuka się w kinach studyjnych i na festiwalach. Wśród seriali Netflixa szuka się głównie rozrywki, licząc się z tym, że będzie skrojona pod przeciętnego widza z USA, a nie nieprzeciętnego Polaka.

ocenił(a) serial na 6
babajagna

Jakie bzdury - to trochę chamskie, a za to mało merytoryczne, bo argument żaden. Nie zgadzam się z takim postawieniem spraw, że od ambitnego kina są festiwale, skoro żyjemy w złotym wieku telewizji i jak powiedział Dustin Hoffman jeszcze nigdy kino nie było w tak głębokim dołku, a telewizja miała się tak świetnie. Faktycznie gro seriali poszerzyło to co można pokazać w TV i to w wielu wymiarach, artystycznym, budżetowym, rozmachu i norm produkcji, czy tego, że dziś nie ma już prostego podziału na aktorów telewizyjnych i filmowych i nie jest wstydem zagrać w dobrym wysoko budżetowym serialu. Takim wybitnym serialem Netflixa, który jest przełomowy jest choćby House of Cards, ale można wskazać i inne ciekawe produkcję. OK być może nie każdy serial musi być przełomowy, ale trochę żal potencjału, bo punkt wyjścia był ciekawy.

hagen_filmweb

House of Cards nie jest tutaj dobrym argumentem za poparciem Twoich tez, bo to serial wtórny - wcześniejsza była książka oraz serial BBC, a intrygi można było już oglądać chociażby w serialu "Układy" (Damages) z Glen Close. Wyjaśnij też, gdzie w serialu "Designated Survivor" jest wspomniana przez Ciebie polityczna poprawność. Podaj przykłady. Z kolei jeśli chodzi o polityczną satyrę - trudno oczekiwać by była w serialu rozrywkowym...

ocenił(a) serial na 6
surfen21

Co z tego, że House of Cards jest na bazie brytyjskiego serialu i materiału wyjściowego z UK - skoro jako sam projekt pierwowzór, to że dzieło powstaje na bazie jakiegoś materiału, jest remakem nie znaczy, że jego wartość jest przez to inna - tą oceniają obecni widzowie.
W pierwszym odcinku może nie do końca świadomie była pewna satyra, odrobina pazura, co dawało nadzieję na lepsze rozwinięcie. Dyskusja o faktach jest bezsensu, bohater dalej zostaje wzorcowym liberałem, sprzeciwia się prewencyjnemu aresztowaniu muzułmanów, dalej broni liberalnego prawa imigracyjnego - wątki z żoną prawniczką, wolności prasy, mimo paskudztw jakie robią dziennikarze jego synowi - dalej wymieniać i chcesz dyskutować o truizmach ?

hagen_filmweb

To w końcu truizmy czy polityczna poprawność? ;-)

ocenił(a) serial na 6
surfen21

Truizmem jest ta dyskusja, główny bohater jest tak do bólu poprawny w swojej wizji demokracji, że trochę bezsensu o tym dyskutować, ale ok uznałem pewną dobrą wolę i podałem całą litanie zachowań, ale jak chcesz tak dyskutować to nie ma to większego sensu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 5
hagen_filmweb

Zgadzam się. Myśłałam, że to będzie coś jak hybryda Homeland z House of Cards, a jest trochę nudno i przewidywalnie - szczególnie mi przeszkadza martyrologiczna wręcz postać Kirkmana - dlaczego on musi być takim pompatycznym cierpiętnikiem...

ocenił(a) serial na 6
vicky_filmaniak

Dalej jest ciut lepiej i akcja trochę przyśpiesza, nie mniej formuła wybitnie telewizyjna bez ambicji do nawiązania walki z House of Cards, czy Homeland. Postawa martyrologiczna w obliczu narodowej tragedii byłaby nawet uzasadniona, mnie bardziej wkurzał familijny charakter, niektórych wątków, no i totalna polityczna poprawność, rozcieńczenie fabuły w kolejnych odcinkach w stosunkowo drobnych sprawach, które niewiele posuwały akcję i opis postaci do przodu i w sumie spłycały to co było dość dobre w pilocie.

hagen_filmweb

Piszesz "totalna polityczna poprawność"? Czyli? Jakieś przykłady czy tylko hasło?

ocenił(a) serial na 7
vicky_filmaniak

Też mi się jakoś tak pomyślało, że to jest kompilacja HoC i Homelandu, ale z niższej półki. Ale w sumie nieźle się ogląda, choć szału nie ma

ocenił(a) serial na 5
vicky_filmaniak

Dla mnie na początku (kilka pierwszych odcinków) to było dokładnie to - hybryda Homeland z House of Cards. Później zmieniło się w mało ambitny serial z wyjątkowo banalnymi i nudnymi postaciami. Good guy Mr President, który uratuje każdy kryzys pięknym przemówieniem i łezki w oczach ludzi słuchających go. Z powodzeniem może lecieć po CSI na Polsacie.

hagen_filmweb

skoro już tyle się naczytałem to dzisiaj zaczynam maraton z tym serialem :)))

hagen_filmweb

A mnie serial bardzo wciągnął! Dla mnie jest to fajna kontynuacja 24H- Jack Bauer w końcu zostaje prezydentem i może poukładać świat po swojemu. W ciągu 4 odcinków nawet dwa razy przeklął "damn it!"!

ocenił(a) serial na 4
hagen_filmweb

Mnie też się wydaje nużące i przewidywalne. Postaci z cienkiego papieru. Zaczyna się jakiś wątek, nagle ucina bez słowa. Najbardziej chyba denerwująca postać Maggie Q, miotająca się superbohaterka zdolna przetrwać nawet skok bez bungee z wieżowca, w locie jeszcze zestrzeli kilka myśliwców. Prezydent absolutnie bez skazy, naiwny i dziecinny.
Chyba nie rozwinięto fajnych pomysłów: konflikt między Aaronem i doradczynią skończył się pocałunkiem jak w tanim romansie, rzecznik i jego pochodzenie, konflikty z gubernatormi, problemy rodzinne Kirkmanów (szczególnie bunt dorastającego syna) itd. Szkoda.

ocenił(a) serial na 6
hagen_filmweb

Bo to jest taki anty HoC, czyli musi być choć trochę bardziej miło, by podnieść Amerykanów na duchu ;) Co do przewidywania, zaskoczyło mnie jednak jak szybko bohaterowie, którzy powinni ciągnąć akcję, umierają. Zobaczymy jak w kolejnych seriach.

ocenił(a) serial na 6
Maja_90

Miłych seriali i filmów o prezydencie USA było od groma, akcji jest dużo, ale nie zawsze z sensem, brakuje tu jakiejś głównej osi fabularnej i tego co twórcy chcą nam przekazać, zresztą House of Cards, także zrobiło się chaotyczne. Tam gdzie było trochę tego pazura satyry, krytyki - czyli w pierwszym odcinku to działało, dodawało poweru, wybijało serial z przeciętności, nijakości, więc na wyciągnięcie ręki był lepszy pomysł na serial.

ocenił(a) serial na 6
hagen_filmweb

Każde zawiązanie akcji, jakiś kryzys prezydent rozwiązuje w 3 minuty. Ideał ;)

ocenił(a) serial na 6
japierdolezajetewszystko

Utopili fabułę w kolejnych kryzysach, wątkach, gubiąc gdzieś serial jako pewną całość. Po za tym stworzyli absurdalną postać prezydenta liberała do ściany, który nie ma żadnych ludzkich wad, słabości, jest gotowy wszystko - wszystkim wybaczyć, nawet w obliczu kryzysu, zagrożenia państwa dzielić włos na czworo.

hagen_filmweb

kto nie liberał temu but w rowa

blastobacter

pierydolę ludzki słabości!

ocenił(a) serial na 6
blastobacter

Może oddzielmy obecne polskie spory polityczne, własne poglądy od oceny serialu, bo punktem wyjścia jest u mnie ocena polityki z serialu - pilota - a nie sceny politycznej w Polsce AD 2018 - która jest snem wariata.

hagen_filmweb

oczywście super

a wiesz po ile chodzi teraz dobry władek w warszawie?

japierdolezajetewszystko

Najbardziej mi się podoba przekuwanie w sukces amerykańskiej dyplomacji wszystkich ostatnich porażek: Ukraina, Turcja, nawet Iran (w odcinku o tonącym okręcie)

Erdogan ich ogrywa jak chce, a tutaj dzielny Kirkman zagroził wspólną konferencja i wystarczyło żeby pokazać Turkowi miejsce w szeregu...

Amerykański sposób na odreagowanie utraty pozycji na arenie międzynarodowej

ocenił(a) serial na 10
hagen_filmweb

Jak ci brakuje jak, krwi i Pazura to przejdź się do rzeźni a nie mieszasz z błotem przyzwoity serial.

ocenił(a) serial na 6
medykus

Nie mieszam to merytoryczna krytyka i oczywiście można mieć inne zdanie, ale żeby oceniać ten serial na 10 ?

ocenił(a) serial na 5
hagen_filmweb

Pierwszy sezon bardzo dobry. Naprawdę świetnie się cały ten pomysł ogląda. Drugi sezon... kompletnie o niczym. Po prostu rzewna telenowela do kotleta... Ja przy S02E09 odpadłem i wyłączyłem serial. Wątek z listami od obywateli był tak dennie zrobiony że stwierdziłem, że wystarczy oglądania "niczego". Zatem - pierwszy sezon warto. I na tym poprzestać.

ocenił(a) serial na 6
topjes

Widzę jest 3 sezon i serial przejął Netflix - nie wiem może kiedyś z ciekawości nadrobię.

ocenił(a) serial na 9
hagen_filmweb

może najpierw dowiedz się co to znaczy poprawność polityczna. Co do serialu jest bardzo dobry. Pokazany z każdej strony, tak jak Ludzie się zachowują w takiej sytuacji. Jak powinni się zachowywać.

ocenił(a) serial na 6
ColeTurner_2

Ja to wiem, podobnie jak wiem, że zasadą jakiejś dyskusji powinno być choćby krótkie uzasadnienie własnego zdania argumentami, a nie deklaracjami typu jest tak, a nie inaczej.

ocenił(a) serial na 9
hagen_filmweb

Skoro wiesz to nie powinieneś się czepiać. Polityka jest jaka jest i w tym serialu jest dobrze pokazana z każdej strony. I jak napisałem wyżej w serialu jest pokazane jak polityce w takiej sytuacji powinni się zachować. By łączyć naród, by wszystkie spory poszły w niepamięć ,bo liczy się odbudowa kraju. Jedni nazywają to poprawnością polityczną a inni szacunkiem dla każdego. I to się tyczy każdego poruszanego tematu

ocenił(a) serial na 6
ColeTurner_2

House of Cards to nie jest.

ocenił(a) serial na 1
hagen_filmweb

Zgadzam się z Tobą. Ja ze względu na coraz bardziej wchodzącą w serial polityczną poprawność skończyłam oglądać na 17 odcinku 1 sezonu. Z odcinka na odcinek coraz większy gniot. A jeśli surfen21 tego nie widzi, to go nie przekonasz.

hagen_filmweb

Liberalizm czyli wolność dla ludzi a konserwatyzm to zamordyzm jak w komunie. Liberałowie szanują prawa człowieka a konserwatyści wszystkich i wszystko mają w dupie, widać to po naszym pseudo rządzie który nie dość że skompromitował Polskę w świecie to jeszcze zniszczył demokrację w Polsce, łamie prawo i konstytucję jak Trump w stanach czy Putin w Rosji. Polska powoli staje się drugą Białorusią tak wychwalaną za demokrację przez ludzi Kornela Morawieckiego i jego ludzi oskarżonych o zdradę kraju i szpiegostwo na rzecz Rosji. Designated survivor gorszy jest od Homeland, który był genialnym filmem, ale DS też wciąga. trochę tu za dużo House of Cards, afer w białym domu itd, zbyt to statyczne, kręcone praktycznie cały czas w Waszyngtonie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones